wędkarstwo karpiowe

Wędkarstwo karpiowe w Hiszpanii

Wędkarstwo karpiowe na rzece Ebro w Hiszpanii jest prawdziwą mekką dla poważnych wędkarzy karpia. Nie tylko to że, karp tutejszy jest olbrzymi ( i wciąż rośnie) ale gdzie indziej w Europie można znaleźć miejsce na polowy karpia tak słoneczne i ciepłe? 300 dni słonecznych w roku ,hiszpańska atmosfera i możliwość złowienia ryby  życia.

Chociaż w  Ebro jest dużo  karpia  lustrzenia i  karpia lampasa to jednak karp pełnołuski przewyższa populacją inne .Całe grupy tego silnie umięśnionego gatunku można obserwować w ciągu dnia jak pływają i wynurzają się z wody. Karpie z Ebro są silne i bardzo waleczne.

Olbrzymie ławice karpi  patrolujące brzegi rzeki Ebro to codzienny widok tutejszego zbiornika . Kto nie zobaczy tego na własne oczy, trudno uwierzy w ilość i wielkość tego gatunku ryby.

Wiele karpi osiąga wielkość 20 kg . Karpie 15 kg są na porządku dziennym ,ale okazy większe  25-28 kg też nie są rzadkością. Pytaniem jest ,jak duży może urosnąć karp. Oficjalny rekord Ebro to 78 funtów angielskich co daje nam okaz 35,4 kg. Nie wyklucza to jednak możliwości pobicia tego rekordu.

W ciągu ostatnich kilku lat, zbiornik zaporowy Caspe  poważnie zaczął przyciągać wielu karpiarzy karpia pełnołuskiego, którzy doceniają ogromny ich potencjał……..koniecznie musisz odwiedzić to miejsce !

  • Karpie w Hiszpanii ,zbiornik zaporowy Caspe rzeka Ebro 16kg
    Karpie w Hiszpanii ,zbiornik zaporowy Caspe rzeka Ebro 16kg